יום שלישי, 5 ביוני 2012

החתולה הקטנה שמצאנו

ביום שבת, שהיה אגב במאיה - נחש אוברטוני (נחש מסמל הישרדות, כח חיים, אינסטינקטים). הטון האוברטוני הוא קורן, מעצים, פוקד - על פי לוח המאיה) הבן זוג שלי יצא לגינה להשקות את הפרחים והשתילים. בדיוק שתלנו אורגנו ובזיליקום בגינה. הוא שמע קול שנשמע כמו ציפור קטנה, וכשהתקרב אל הקול גילה שזאת חתולה קטנטנה.
החתולה הקטנטנה (באמת קטנטנה, בת שלוש שבועות) - עיוורת בשתי העיניים, יש לה דלקת חמורה על שתיהן. אחרי שבדקנו אותה אצל 2 וטרינרים שונים קיבלנו טיפות והנחיות לטפל בה. לקחנו אותה לוטרינר בפרדס חנה שהיה מדהים - הוטרינר הראשון שהיינו אצלו, קליניקה בגבעת עדה, הציע להוציא לה את העין, לא ידע להגיד אם היא זכר או נקבה או איך אפשר לעזור לה - חרץ את גורלה בשלוש וחצי דקות, ואמר שאם לא נוציא את העין היא תמות מזיהום במוח. על התענוג הזה הוא רצה לגבות מחיר מפגש מלא אף על פי שזוהי חתולת רחוב שמצאנו אתמול.
הוטרינר השני, וטרינר בפרדס חנה - אמנון לבוב - מקסים ונפלא. הוא קיבל אותנו באווירה הרבה יותר נעימה ומתחשבת, בדק את החתולה, הודיע לי שאני אימא לבת, בת שלוש שבועות, שהיא תהיה עיוורת אבל אין צורך לנתח אותה בשלב הזה, הוא רשם לה טיפות ואפילו עשה לה זריקה נגד תולעים. 
אני לא יודעת מה היא עשתה במשך שלושת השבועות שבהם הייתה עיוורת ברחוב, אבל היא חתולה חכמה ופיקחת במיוחד. היא אמנם לא רואה אבל שאר החושים שלה מאד מחודדים, היא אקטיבית, מתוקה מאד, קטנה ואהובה. בכל פעם שאני מטפלת בעיניים שלה עם קומפרסים של תה שחור או עם הטיפות שלה היא נכנסת למדיטציה ונשארת ללא תנועה, עד סוף הטיפול.
בחצר שלנו יש שבעה חתולים גדולים, שעכשיו בהשוואה אליה נראים ממש בגודל של נמרים, ובגלל שהיא כה קטנה ועיוורת היא לא מסתובבת לבד בחצר - זה ממש חצר פראית בשבילה. אם היא יוצאת אנחנו יוצאים לשבת איתה כדי שהיא לא תיפול או שאחד החתולים לא יתקוף אותה.
היום יצאתי עם מזרון יוגה חדש שקיבלתי מחברה, ועשיתי לעצמי שיעור יוגה קצר כשהיא שיחקה לצידי.

והנה לסיום תמונה של החתלתולה הקטנה אוכלת ממכסה של קופסת סוכר חום (לאחר שהבנו שלא מכובד להאכיל אותה מתוך קערה טיבטית...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה